Wyniki monitoringu

(wersja beta, obecnie dostępna tylko dla sędziów)

Witamy na stronie interaktywnej prezentacji wyników Obywatelskiego Monitoringu Sądów!

W tym miejscu, po zalogowaniu się, będą Państwo mieli możliwość oglądania zagregowanych danych, które Fundacja Court Watch Polska gromadzi od 2011 roku w trybie ciągłym. Monitoring prowadzony jest dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy w liczbie ponad 1500 osób przeprowadzili dla Fundacji Court Watch Polska przynajmniej jedną obserwację posiedzenia lub budynku sądowego.

Rejestrując się otrzymujecie Państwo dostęp do tysięcy obserwacji pochodzących z przeszło 150 sądów powszechnych i administracyjnych z całej Polski. Wszystko w przystępnej, graficznej formie. Z czasem umożliwimy także dostęp do danych jakościowych - opisów konkretnych sytuacji - o czym zostaną poinformowani wszyscy zarejestrowani użytkownicy.

Nasza platforma w pierwszej kolejności będzie dostępna dla przedstawicieli sądownictwa. Zanim rozszerzymy dostęp do danych na inne osoby (np. dziennikarzy), liczymy na uwagi i pytania ze strony samych sędziów. W związku z tym przez okres kilku miesięcy możliwość rejestracji i dostępu do danych on-line będą mieli tylko przedstawiciele władzy sądowniczej. Chcemy wykorzystać ten czas na konsultacje i usprawnienie systemu. Dlatego zachęcamy do przesyłania swoich refleksji na temat platformy (zarówno krytycznych jak i pozytywnych) na adres: info@courtwatch.pl lub za pomocą zamieszczonego na stronie formularza kontaktowego.

Uzyskaj dostęp do danych - załóż konto:

Obecnie możliwa jest rejestracja za pomocą adresów email w domenach: sr.gov.pl, so.gov.pl, sa.gov.pl, sn.pl, wsa.gov.pl, nsa.gov.pl, kssip.gov.pl

Na wypadek potrzeby konsultacji telefonicznej

Masz już konto?
Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Comments are closed