TVP Info: Min. Budka chwali inicjatywę Centrum Sprawiedliwości

W materiale możemy znaleźć również wypowiedź Bartosza Pilitowskiego, prezesa zarządu Court Watch Polska.

– Bardzo często już wtedy za jakiś drobiazg. Problemem jest też to, że zawiesza się taką karę np. na pięć lat i nie daje się tej osobie żadnej pomocy, a często to jest osoba uzależniona, z problemami, w długach i nietrudno takiej osobie ponownie wejść w konflikt z prawem – mówi Bartosz Pilitowski z Fundacja Court Watch Polska.

– My, jako Centrum, chcemy wesprzeć organa wymiaru sprawiedliwości – w tym przypadku zespoły kuratorskie – i miejsca, w których ta praca jest wykonywana, poprzez koordynację tych kar i oferowanie tym osobom dodatkowej pomocy – tłumaczy Michał Popiela z Centrum Sprawiedliwości Naprawczej w Toruniu.

Działalność Centrum spodobała się Borysowi Budce, szefowi resortu sprawiedliwości, który odwiedził placówkę.

– Cieszą mnie takie inicjatywy, dlatego jako minister sprawiedliwości staram się je wspierać. Chciałbym, żeby ten dobry przykład działania Fundacji Court Watch Polska był inspiracją albo dla innych ośrodków, albo dla innych organizacji – powiedział Budka.

Cały materiał można obejrzeć na stronie TVP Info: http://www.tvp.info/21398189/zamiast-siedziec-w-celi-sprzataja-ulice-min-budka-chwali-inicjatywe-centrum-sprawiedliwosci

Bookmark the permalink.

Comments are closed