Court Watch nominowany do nagrody Prezydenta RP

Projekt Obywatelskiego Monitoringu Sądów chwalony jest w całej Polsce. Tym razem doceniony został przez kapitułę Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” i znalazł się w gronie trójki nominowanych w kategorii „Dzieło -przedsięwzięcie, projekt”.

 

Obywatelski monitoring pracy sądów, polega na uczestniczeniu obywateli w rozprawach sądowych. Nie reprezentują oni żadnej ze stron, ale obserwują przebieg postępowania ze szczególnym uwzględnieniem pracy sądu (sędziów i pracowników sądu) i sposobu, w jaki realizowane są prawa przysługujące uczestnikom postępowania, w jaki sposób są oni traktowani i w jakich warunkach stają przed sądem. Raport wydawany jest co roku i przeczytać może go każdy. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową www.courtwatch.pl.

 

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego”  promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Bookmark the permalink.

Comments are closed