Otrzymaliśmy Nagrodę Prezydenta RP “Dla Dobra Wspólnego”!

dwnld94022476

(fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP / prezydent.pl)

Projekt Fundacji Court Watch Polska otrzymał nagrodę Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Ta wyróżnienie jest o tyle wyjątkowe, że zostało przyznane po raz pierwszy.

Obywatelski Monitoring Sądów nie istniałby, gdyby nie ciężka praca wolontariuszy i członków Fundacji. W ramach cyklu 2015/16 ponad pół tysiąca naszych obserwatorów wykonało 5142 obserwacji rozpraw sądowych. Nasi wolontariusze odwiedzili 137 sądów. Wszystkie te liczby wskazują, że projekt ten jest najbardziej rozbudowaną siecią monitoringu obywatelskiego na świecie, z którego wzorce czerpią już ludzie z innych krajów.

Nagroda znaczy dla nas bardzo wiele. Po 6 latach nagrodzony został trud małego, ale niezwykle oddanego i twórczego zespołu Fundacji, który odpowiada za stworzenie w Polsce największego programu Obywatelskiego Monitoringu Sądów na świecie. Prezydencka nagroda to także docenienie tysięcy wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, aby jako obserwatorzy uczestniczyć w rozprawach sądowych i pomagać nam zmieniać polskie sądy – mówi Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch Polska.

Jaki wpływ na przyszłość Fundacji będzie miało przyznanie nagrody?

Z jeszcze większym zapałem będziemy kontynuować swoją pracę – jeździć po Polsce i spotykać z osobami, które chciałyby dołączyć do grona naszych obserwatorów-wolontariuszy. Żeby to było możliwe potrzebujemy zaufania i wsparcia obywateli. W zeszłym roku środki publiczne stanowiły zaledwie 8,5% naszego budżetu. Najważniejsze dla naszego działania i naszej niezależności są darowizny od osób prywatnych. Być może dzięki tej nagrodzie więcej osób dowie się o tym co robimy i zdecyduje się wspierać Obywatelski Monitoring Sądów.

Efekty obserwacji można podziwiać w postaci raportu, który jest dostępny na stronie www.courtwatch.pl pod zakładką „Publikacje”.

Fundacja Court Watch Polska pragnie również pogratulować wszystkim nominowanym oraz laureatom Nagrody. To dla nas zaszczyt być w tak zacnym gronie osób wykonujących ciężką pracę na rzecz naszego społeczeństwa. Gratulujemy!

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed