„Rzeczpospolita” o monitoringu Krajowej Rady Sądownictwa

„Rzeczpospolita” opublikowała materiał dotyczący prowadzonego przez Fundację Court Watch Polska monitoringu konkursów na stanowiska sędziowskie, które w minionym roku rozstrzygnęła „nowa” Krajowa Rada Sądownictwa. Odnosząc się do zeszłorocznej edycji projektu, prezes Fundacji stwierdził, iż

wyniki pokazały jednoznacznie, że proces wyłaniania najlepszych kandydatów na wolne stanowiska sędziowskie cierpi w Polsce na poważne deficyty transparentności i obiektywizmu.

W artykule Agaty Łukaszewicz znalazły się przykłady kontrowersyjnych decyzji Rady, które dodatkowo uzasadniają podjęcie wysiłku mającego na celu rekonstrukcję mechanizmów rządzących realnym przebiegiem procedury konkursowej.

W artykule wspomniano także o narzędziu, za pomocą którego możliwe będzie bieżące śledzenie wyników badania – nowo uruchomionym portalu poznajsedziego.pl.

Artykuł dostępny na stronie: https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302209893-Sedziowskie-awanse-budza-emocje-Fundacja-Court-Watch-sprawdzi-czy-dostaja-je-najlepsi.html

Bookmark the permalink.

Comments are closed