Ambasadorzy ruchu Court Watch

Oto lista naszych Ambasadorów:

Sara Smyczek

Sara Smyczek

Ambasador ruchu Court Watch w Katowicach

Studentka III roku prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zdobytą wiedzę poszerza o doświadczenie, praktykując w instytucjach państwowych i sądach. Członek organizacji AIESEC. Aktywistka w szerokim ujęciu tego słowa – chętnie bierze udział w szkoleniach i projektach organizowanych przez uczelnię. Od lat zaangażowana społecznie – jako wolontariusz w instytucjach pomocy społecznej oraz akcjach charytatywnych. Nie znosi bierności i tracenia czasu. Pasjonatka górskich wędrówek oraz literatury kryminalistycznej.

Kontakt: s.smyczek@courtwatch.pl

Dyżury w Katowicach: po wcześniejszym kontakcie mailowym

Konrad Sikorski

Konrad Sikorski

Ambasador ruchu Court Watch w Tarnowie

Student III roku Administracji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Tarnowie, pełniący funkcję I Zastępcy Przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego ,,LEX”, strażak ochotnik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie- Rzędzinie. Początkiem działalności społecznej był czynny udział w samorządach szkolnych i klasowych w szkole podstawowej i gimnazjum, a działalność wzmożył wybór na przewodniczącego VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Ponadto lubi aktywnie spędzać czas, a jego zainteresowania to: kolarstwo, tenis ziemny, badminton, airsoft, prawo (karne), pożarnictwo. Lubi nowe wyzwania, ciągle podnosi poprzeczkę i dąży do osiągnięcia postawionego sobie celu.

Kontakt: k.sikorski@courtwatch.pl

Dyżury w Tarnowie: po wcześniejszym kontakcie mailowym

Katarzyna Jakubczak

Ambasador ruchu Court Watch w Lublinie

Jestem studentką V roku Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, co było moim marzeniem od dziecka. Największą satysfakcję sprawia mi niesienie pomocy, jestem wrażliwa na problemy innych ludzi, dlatego angażuję się w bezpłatne poradnictwo prawne typu Uniwersytecka Studencka Poradnia Prawna UMCS, czy Fundacja Academia Iuris. Jestem osobą ambitną, dobrze zorganizowaną i staram się jak najlepiej realizować postawione przede mną zadania. Jestem typową domatorką. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki – najchętniej kryminały i literaturę obyczajową. Jestem też miłośniczką dobrego jedzenia, długich spacerów i blogów lifestyle’owych.

Kontakt: k.jakubczak@courtwatch.pl

Dyżury w Lublinie: wtorki, 12:30 – 14:00 w Czytelni Biblioteki na Wydziale Prawa i Administracji UMCS

Grzegorz Ciesielski

Grzegorz Ciesielski

Ambasador ruchu Court Watch w Sochaczewie (i na Zachodnim Mazowszu)

Student prawa na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Społecznik i dziennikarz obywatelski. Fascynuje go psychologia kryminalna.

Kontakt: g.ciesielski@courtwatch.pl

Dyżury w:
– Sochaczewie: każda środa, jestem do Waszej dyspozycji przez cały dzień
– Warszawie: każdy piątek z wyłączeniem godzin 13:00 – 17:00, WSFiZ, ul. Pawia 55
Zapraszam do kontaktu w celu ustalenia dogodnej dla Was lokalizacji i godziny spotkania.
Możliwość spotkania również w Grodzisku Mazowieckim, Łowiczu, Błoniu i Żyrardowie.

Laura Urbańska

Ambasador ruchu Court Watch Polska w Olsztynie

Studentka prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Członkini Koła Naukowego Studencka Poradnia Prawna UWM w Olsztynie. Zainteresowania:  malarstwo, filmy futurystyczne, książki, konsola PS4.

Kontakt: l.urbanska@courtwatch.pl

Dyżury w Olsztynie: po wcześniejszym kontakcie mailowym
co drugi czwartek, 11:30-13:00 Biblioteka UWM – Ogród Zimowy
 

Anna Stępień

Ambasador ruchu Court Watch w Warszawie

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Administracja”.

Przede wszystkim, wolontariat jest dla mnie wspólnotą ludzi skupionych wokół wspólnej idei – zmiany rzeczywistości na lepsze. Dlatego chcę przełamywać pesymistyczne podejście, że nie warto się społecznie angażować. Działanie na rzecz Fundacji Court Watch Polska jest połączeniem pożytecznego wykorzystania wolnego czasu z możliwością obywatelskiej aktywizacji.

Kontakt: a.stepien@courtwatch.pl

Dyżury w Warszawie: Auditorium Maximum UKSW (po kontakcie mailowym).

Iwona Nowak

Ambasador ruchu Court Watch w Radomiu

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, gdzie przez prawie 3 lata pełniła funkcję ambasadora FCWP. Obecnie studiuje administrację na Uniwersytecie Techniczno- Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Studia łączy z pracą  zawodową w kancelarii adwokackiej, a od grudnia 2017 r. także z rolą ambasadora FCWP w Radomiu.

Niepotrafiąca usiedzieć w miejscu aktywistka. Od początku studiów, działająca w organizacjach studenckich t.j. Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej UMCS, czy Samorząd Studentów WPIA UMCS.

Uwielbia otaczać się ludźmi, dlatego prawie każdą wolną chwilą stara się spędzać w gronie bliskich przyjaciół. Ponadto fanka kryminałów Katarzyny Bondy.

Kontakt: i.nowak@courtwatch.pl

Dyżury: poniedziałki w godz. 15.30 do 16.30 w Czytelni Biblioteki Głównej UTH w Radomiu lub w innym terminie, po uprzednim kontakcie mailowym.

Dagmara Bobak

Ambasador ruchu Court Watch w Katowicach

Studentka IV roku prawa na Uniwersytecie Śląskim. Od dwóch lat działa w Studenckiej Poradni Prawnej udzielając pomocy prawnej potrzebującym. Jest osobą aktywną zarówno naukowo jak i społecznie, dlatego z wielką chęcią angażuje się w organizowanych projektach, szkoleniach i konferencjach. Na swoim koncie ma również udział w projekcie „Studenci Licealistom” organizowany przez Koło Naukowe Prawa Cywilnego „Sapere Aude!”. W wolnych chwilach zwiedza katowickie escape room-y i namiętnie uczy się języka rosyjskiego.

Kontakt: d.bobak@courtwatch.pl

Dyżury w Katowicach: poniedziałki 16.50-18.20 bądź po wcześniejszym kontakcie mailowym, WPiA UŚ pokój 39

Miłosz Boryń

Ambasador ruchu Court Watch w Toruniu

Student V roku prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego zainteresowania naukowe obejmują dziedziny takie jak prawo konstytucyjne, prawo własności intelektualnej, a także prawo sportowe. W wolnych chwilach lubi oglądać filmy, w szczególności produkcje historyczne i horrory. Pasjonat sportu żużlowego oraz górskich wędrówek.

Kontakt: m.boryn@courtwatch.pl

Dyżury: poniedziałki, 12 – 14, Biblioteka Wydziału Prawa i Administracji UMK, po wcześniejszym kontakcie mailowym

 

Izabela Krzywda

Ambasador ruchu Court Watch w Opolu

Studentka V roku prawa na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się prawem cywilnym, a w szczególności prawem własności intelektualnej. Aktywistka, już od gimnazjum działająca w licznych organizacjach pozarządowych, z Fundacją Court Watch Polska związana od 2014 roku. W wolnych chwilach miłośniczka literatury faktu, reportaży, historii mody i podróży.

Kontakt: i.krzywda@courtwatch.pl

Dyżury: po wcześniejszym kontakcie e-mailowym

 

Kinga Oklińska

Ambasador ruchu Court Watch w Olsztynie.

Studentka drugiego roku Prawa na Unwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.

Kontakt: k.oklinska@courtwatch.pl

Dyżury w Olsztynie: po wcześniejszym kontakcie mailowym bądź telefonicznym
co drugi czwartek, 18:30-20:00 Biblioteka UWM – Ogród Zimowy

 

Jakub Bodziony

Ambasador ruchu Court Watch w Warszawie (Uniwersytet Warszawski)

Student Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Prezes Koła Młodych Dyplomatów UW. Członek organizacji AIESEC. Fan Gwiezdnych Wojen  i niezdrowego jedzenia.

Kontakt: k.bodziony@courtwatch.pl

Dyżury w Warszawie: poniedziałki, 11:30-13:00 Biblioteka UW

dominika.górka_350px

Dominika Górka

Ambasador ruchu Court Watch we Wrocławiu (UWr)

Studentka socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie piszę pracę licencjacką, dotyczącą perspektyw edukacyjnych, stąd też jej zainteresowania socjologią edukacji. Realizuje projekt z Grupą Technologii Językowych G4. 19 Politechniki Wrocławskiej, która skupia osoby zainteresowane obszarami lingwistyki i technologii językowych. Uwielbia nowe wyzwania i zawsze stara się dążyć do osiągnięcia postawionego celu.

Kontakt: d.gorka@courtwatch.pl

Dyżury we Wrocławiu: czwartki 11:00- 13:00 w Bibliotece Wydziału Nauk Społecznych

zdjkita

Ewelina Kita

Ambasador ruchu Court Watch w Stalowej Woli

Jestem studentką 5 roku prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, gdzie od 2014 r. pełnię funkcję ambasadora KUL. Przynależę do kół naukowych, m.in. Koło Naukowe Viribus Unitis, Interdyscyplinarne Koło Naukowe ” Nowoczesne kształcenie”. Udzielam się także naukowo, uczestnicząc w licznych konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Na swoim koncie mam kilka opublikowanych artykułów w monografiach naukowych recenzowanych. Prawo to dla mnie nie tylko ścieżka kariery, którą obrałam na przyszłość, lecz przede wszystkim pasja, dlatego naukę łączę ze zdobywaniem cennego doświadczenia poprzez pracę w kancelarii, odbywaniem praktyk w sądzie oraz pracę w charakterze wolontariusza w biurze porad prawnych.

Kontakt: ewelina.kita@poczta.onet.pl

Magda Krupinska

Magda Krupińska

Ambasador ruchu Court Watch w Białymstoku

Studentka IV roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, Członek Studenckiej Poradni Prawnej i Koła Nauk Cywilistycznych. Pasje: zeglarstwo, teatr, musicale, psychologia, wolontariat, polityka, muzyka.

Kontakt: m.krupinska@courtwatch.pl

Dyżury: po wcześniejszym kontakcie mailowym

michał.świętosławski_350px

Michał Świętosławski

Ambasador ruchu Court Watch w Łodzi i Zgierzu

Student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jego naukowe zainteresowania skupiają się przede wszystkim wokół zagadnień karno- i administracyjnoprawnych. Działa na rzecz szeroko rozumianych praw człowieka – prowadzi działalność edukacyjną w tym zakresie oraz wspiera inicjatywy, mające na celu zaprzestanie konkretnych naruszeń praw człowieka i obywatela (m.in. współorganizuje Maratony Pisania Listów Amnesty International w Zgierzu). Początkiem jego działalności społecznej był wybór do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza, w której pełnił funkcję przewodniczącego. To tam zdobył największe doświadczenie i przeprowadził najwięcej inicjatyw lokalnych. Jest również dumny ze swojego członkostwa w Society of Anticyberbullying, klubie prowadzącym prekursorską działalność edukacyjną oraz przeciwdziałającą zjawisku cyberprzemocy.
Ma za sobą również epizod dziennikarski – w Radiu Zgierz prowadził swoją autorską audycję „Prosto ze Zgierza”. W wolnym czasie, hobbystycznie jest konferansjerem.

Kontakt: m.swietoslawski@courtwatch.pl

Dyżury: w poniedziałki, w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu (sekretariat), w godz. 13.55 – 14.55 oraz w czwartki na Wydziale Prawa i Administracji UŁ (wnęka przy górnym wejściu do auli fioletowej), w godz. 15.10 – 16.10

 cw

Michał Płaza

Ambasador ruchu Court Watch w Krakowie

Absolwent V LO w Bielsku – Białej. Kontroler ruchu lotniczego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Wcześniej wolontariusz w Szlachetnej Paczce i Klubie Wolontariusza UJ,  ratownik wodny, instruktor narciarstwa, webmaster i student geodezji na AGH. Hobby: biegi górskie, książki (political i science fiction), strzelectwo.

Kontakt: m.plaza@courtwatch.pl

Dyżury w Krakowie: Biblioteka Główna AGH (Czytelnia Główna) lub dowolne uzgodnione wcześniej miejsce w okolicach centrum lub Bronowic (preferowany wcześniejszy kontakt).

jakub.zemła_350px

Jakub Zemła

Ambasador ruchu Court Watch w Toruniu

Student prawa, w którego polu zainteresowań znajduje się prawo konstytucyjne oraz prawa człowieka szczególnie w zakresie praw jednostki i systemów ich ochrony. Członek Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego oraz Amnesty International.
Swoją działalność społeczną kieruje w stronę rozwoju fantastyki w rodzinnych Górach Świętokrzyskich. Jest Wiceprezesem Stowarzyszenia Sabat Fiction, współorganizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki i Gier “Sabat Fiction-Fest”.

Lubi długie spacery, a gdy nadejdzie dziadek mróz zagłębia się w lekturze skandynawskich kryminałów. Szczególnie ceni sobie ludzi szczerych i posiadających własne zdanie oparte na życiowym doświadczeniu.

Kontakt: j.zemla@courtwatch.pl

Dyżury w Toruniu: po wcześniejszym kontakcie mailowym

Comments are closed