Ambasadorzy ruchu Court Watch

Oto lista naszych Ambasadorów:

Sara Smyczek

Sara Smyczek

Ambasador ruchu Court Watch w Katowicach

Studentka III roku prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zdobytą wiedzę poszerza o doświadczenie, praktykując w instytucjach państwowych i sądach. Członek organizacji AIESEC. Aktywistka w szerokim ujęciu tego słowa – chętnie bierze udział w szkoleniach i projektach organizowanych przez uczelnię. Od lat zaangażowana społecznie – jako wolontariusz w instytucjach pomocy społecznej oraz akcjach charytatywnych. Nie znosi bierności i tracenia czasu. Pasjonatka górskich wędrówek oraz literatury kryminalistycznej.

Kontakt: s.smyczek@courtwatch.pl

Dyżury w Katowicach: wtorki 10:00-12:00 w czytelni Wydziału Prawa i Administracji UŚ

Konrad Sikorski

Konrad Sikorski

Ambasador ruchu Court Watch w Tarnowie

Student III roku Administracji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Tarnowie, pełniący funkcję I Zastępcy Przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego ,,LEX”, strażak ochotnik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmignie. Początkiem działalności społecznej był czynny udział w samorządach szkolnych i klasowych w szkole podstawowej i gimnazjum, a działalność wzmożył wybór na przewodniczącego VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Ponadto lubi aktywnie spędzać czas, a jego zainteresowania to: kolarstwo, tenis ziemny, badminton, airsoft, prawo (karne), pożarnictwo. Lubi nowe wyzwania, ciągle podnosi poprzeczkę i dąży do osiągnięcia postawionego sobie celu.

Kontakt: k.sikorski@courtwatch.pl

Dyżury w Tarnowie: we wtorki, 13:15-14:45, Biuro SKN ,,LEX” (s.325), po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Katarzyna Jakubczak

Ambasador ruchu Court Watch w Lublinie

Jestem studentką V roku Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, co było moim marzeniem od dziecka. Największą satysfakcję sprawia mi niesienie pomocy, jestem wrażliwa na problemy innych ludzi, dlatego angażuję się w bezpłatne poradnictwo prawne typu Uniwersytecka Studencka Poradnia Prawna UMCS, czy Fundacja Academia Iuris. Jestem osobą ambitną, dobrze zorganizowaną i staram się jak najlepiej realizować postawione przede mną zadania. Jestem typową domatorką. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki – najchętniej kryminały i literaturę obyczajową. Jestem też miłośniczką dobrego jedzenia, długich spacerów i blogów lifestyle’owych.

Kontakt: k.jakubczak@courtwatch.pl

Dyżury w Lublinie: wtorki, 12:30 – 14:00 w Czytelni Biblioteki na Wydziale Prawa i Administracji UMCS

Grzegorz Ciesielski

Grzegorz Ciesielski

Ambasador ruchu Court Watch w Sochaczewie (i na Zachodnim Mazowszu)

Student prawa na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Społecznik i dziennikarz obywatelski. Fascynuje go psychologia kryminalna.

Kontakt: g.ciesielski@courtwatch.pl

Dyżury w:
– Sochaczewie: każda środa, jestem do Waszej dyspozycji przez cały dzień
– Warszawie: każdy piątek z wyłączeniem godzin 13:00 – 17:00, WSFiZ, ul. Pawia 55
Zapraszam do kontaktu w celu ustalenia dogodnej dla Was lokalizacji i godziny spotkania.
Możliwość spotkania również w Grodzisku Mazowieckim, Łowiczu, Błoniu i Żyrardowie.

Laura Urbańska

Ambasador ruchu Court Watch Polska w Olsztynie
Studentka prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Członkini Koła Naukowego Studencka Poradnia Prawna UWM w Olsztynie.
Zainteresowania:  malarstwo, filmy futurystyczne, książki, konsola PS4.

Kontakt: l.urbanska@courtwatch.pl

Dyżury w Olsztynie:
– po wcześniejszym kontakcie mailowym
co drugi czwartek, 11:30-13:00 Biblioteka UWM – Ogród Zimowy

 

Anna Stępień

Ambasador ruchu Court Watch w Warszawie

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Administracja”.

Przede wszystkim, wolontariat jest dla mnie wspólnotą ludzi skupionych wokół wspólnej idei – zmiany rzeczywistości na lepsze. Dlatego chcę przełamywać pesymistyczne podejście, że nie warto się społecznie angażować. Działanie na rzecz Fundacji Court Watch Polska jest połączeniem pożytecznego wykorzystania wolnego czasu z możliwością obywatelskiej aktywizacji.

Kontakt: a.stepien@courtwatch.pl

Dyżury w Warszawie: Auditorium Maximum UKSW (po kontakcie mailowym).

Iwona Nowak

Ambasador ruchu Court Watch na UMCS w Lublinie

Studentka 5 roku prawa,  Prezes Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej UMCS. Fanka kryminałów.

Kontakt: i.nowak@courtwatch.pl

Dyżur: wtorek 10.00 –  12.00 Czytelnia Wydziału Prawa i Administracji UMCS

Dagmara Bobak

Ambasador ruchu Court Watch w Katowicach

Studentka IV roku prawa na Uniwersytecie Śląskim. Od dwóch lat działa w Studenckiej Poradni Prawnej udzielając pomocy prawnej potrzebującym. Jest osobą aktywną zarówno naukowo jak i społecznie, dlatego z wielką chęcią angażuje się w organizowanych projektach, szkoleniach i konferencjach. Na swoim koncie ma również udział w projekcie „Studenci Licealistom” organizowany przez Koło Naukowe Prawa Cywilnego „Sapere Aude!”. W wolnych chwilach zwiedza katowickie escape room-y i namiętnie uczy się języka rosyjskiego.

Kontakt: d.bobak@courtwatch.pl

Dyżury w Katowicach: poniedziałki 16.50-18.20 bądź po wcześniejszym kontakcie mailowym, WPiA UŚ pokój 39

Miłosz Boryń

Ambasador ruchu Court Watch w Toruniu

Student V roku prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego zainteresowania naukowe obejmują dziedziny takie jak prawo konstytucyjne, prawo własności intelektualnej, a także prawo sportowe. W wolnych chwilach lubi oglądać filmy, w szczególności produkcje historyczne i horrory. Pasjonat sportu żużlowego oraz górskich wędrówek.

Kontakt: m.boryn@courtwatch.pl

Dyżury: poniedziałki, 12 – 14, Biblioteka Wydziału Prawa i Administracji UMK, po wcześniejszym kontakcie mailowym

 

Izabela Krzywda

Ambasador ruchu Court Watch w Opolu

Studentka V roku prawa na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się prawem cywilnym, a w szczególności prawem własności intelektualnej. Aktywistka, już od gimnazjum działająca w licznych organizacjach pozarządowych, z Fundacją Court Watch Polska związana od 2014 roku. W wolnych chwilach miłośniczka literatury faktu, reportaży, historii mody i podróży.

Kontakt: i.krzywda@courtwatch.pl

Dyżury: po wcześniejszym kontakcie e-mailowym

 

Kinga Oklińska

Ambasador ruchu Court Watch w Olsztynie

Studentka drugiego roku Prawa na Unwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie

Kontakt: k.oklinska@courtwatch.pl, 604-672-270

Dyżury w Olsztynie:
– po wcześniejszym kontakcie mailowym bądź telefonicznym
co drugi czwartek, 18:30-20:00 Biblioteka UWM – Ogród Zimowy

 

Jakub Bodziony

Ambasador ruchu Court Watch w Warszawie (Uniwersytet Warszawski)

Student Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Prezes Koła Młodych Dyplomatów UW. Członek organizacji AIESEC. Fan Gwiezdnych Wojen  i niezdrowego jedzenia

Kontakt: k.bodziony@courtwatch.pl

Dyżury w Warszawie: poniedziałki, 11:30-13:00 Biblioteka UW

zofia.branicka_350px

Zofia Branicka

Ambasador ruchu Court Watch w Poznaniu

Studiuje prawo na UAM w Poznaniu. Od dawna lubi działać społecznie, interesuje się sztuką i edytorstwem. Mieszkając pod Toruniem brała udział w projektach i akcjach organizowanych m.in. przez Stowarzyszenie Horyzont przy Gimnazjum w Pluskowęsach, Fundację Pracownia Dialogu oraz Stowarzyszenie Health is trendy. Zajmują ją tematy polityki społecznej. W Poznaniu studiuje, rozwija pasję edytorstwa, wspiera także organizację Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Nigdy nie przestaje mówić i wierzyć w ludzi.

Kontakt: z.branicka@courtwatch.pl

Dyżury w Poznaniu: środy od 16 do 18, Cafe Polonez (vis-à-vis Wydziału Prawa UAM)

dominika.górka_350px

Dominika Górka

Ambasador ruchu Court Watch we Wrocławiu (UWr)

Studentka socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie piszę pracę licencjacką, dotyczącą perspektyw edukacyjnych, stąd też jej zainteresowania socjologią edukacji. Realizuje projekt z Grupą Technologii Językowych G4. 19 Politechniki Wrocławskiej, która skupia osoby zainteresowane obszarami lingwistyki i technologii językowych. Uwielbia nowe wyzwania i zawsze stara się dążyć do osiągnięcia postawionego celu.

Kontakt: d.gorka@courtwatch.pl

Dyżury we Wrocławiu: czwartki 11:00- 13:00 w Bibliotece Wydziału Nauk Społecznych

zdjkita

Ewelina Kita

Ambasador ruchu Court Watch w Stalowej Woli

Jestem studentką 5 roku prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, gdzie od 2014 r. pełnię funkcję ambasadora KUL. Przynależę do kół naukowych, m.in. Koło Naukowe Viribus Unitis, Interdyscyplinarne Koło Naukowe ” Nowoczesne kształcenie”. Udzielam się także naukowo, uczestnicząc w licznych konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Na swoim koncie mam kilka opublikowanych artykułów w monografiach naukowych recenzowanych. Prawo to dla mnie nie tylko ścieżka kariery, którą obrałam na przyszłość, lecz przede wszystkim pasja, dlatego naukę łączę ze zdobywaniem cennego doświadczenia poprzez pracę w kancelarii, odbywaniem praktyk w sądzie oraz pracę w charakterze wolontariusza w biurze porad prawnych.

Kontakt: ewelina.kita@poczta.onet.pl

kamila.kowal_350px

Kamila Kowal

Ambasador ruchu Court Watch w Katowicach

Studentka Prawa na Uniwersytecie Śląskim oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Łączy naukę ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego podczas praktyk w kancelariach adwokackich oraz sądach. Członek Koła Naukowego Prawa Karnego na Uniwersytecie Śląskim oraz Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Śląskiego. Pasjonatka muzyki i festiwali muzycznych.

Kontakt: k.kowal@courtwatch.pl

Dyżury w Katowicach: wtorki 11:50-13:50

Magda Krupinska

Magda Krupińska

Ambasador ruchu Court Watch w Białymstoku

Studentka IV roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, Członek Studenckiej Poradni Prawnej i Koła Nauk Cywilistycznych. Pasje: zeglarstwo, teatr, musicale, psychologia, wolontariat, polityka, muzyka.

Kontakt: m.krupinska@courtwatch.pl

Dyżury: wtorki 12-14 Na wydziale prawa w Białymstoku. ul. Mickiewicza 1 w Czytelni

paulina.kuzior_350px

Paulina Kuzior

Ambasador ruchu Court Watch na Śląsku (Zabrze i okolice)

Mgr prawa i mgr socjologii; doktorantka w Katedrze Stosowanych Nauk Społecznych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej; członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii, członek-założyciel Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju; posiada doświadczenie w pracy w projektach unijnych. Ukończyła staż przygotowujący do pełnienia funkcji nauczyciela akademickiego. W trakcie studiów współpracowała z Uniwersytecką Studencką Poradnią Prawną „Klinika prawa”. Zainteresowania naukowe: kryminalistyka, kryminologia, antropologia sądowa, prawo karne materialne i procesowe, zarządzanie zasobami ludzkimi w jednostkach penitencjarnych.

Kontakt: p.kuzior@courtwatch.pl

Dyżury: obecnie zawieszone (przebywa na Słowacji)

magda.kurzawa_350px

Magdalena Kurzawa

Ambasador ruchu Court Watch w Katowicach

Studentka III roku Prawa na Uniwersytecie Śląskim. Od tego roku rozpoczęła współpracę z biurem karier jako wolontariusz w programie “Wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Interesuje się zagadnieniami medycznymi dlatego jeste członkiem Koła Naukowego Prawa Medycznego na Wydziale Prawa UŚ.

Kontakt: m.kurzawa@courtwatch.pl

Dyżury w Katowicach: wtorki 11:50-13:50.

michał.świętosławski_350px

Michał Świętosławski

Ambasador ruchu Court Watch w Łodzi i Zgierzu

Student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jego naukowe zainteresowania skupiają się przede wszystkim wokół zagadnień karno- i administracyjnoprawnych. Działa na rzecz szeroko rozumianych praw człowieka – prowadzi działalność edukacyjną w tym zakresie oraz wspiera inicjatywy, mające na celu zaprzestanie konkretnych naruszeń praw człowieka i obywatela (m.in. współorganizuje Maratony Pisania Listów Amnesty International w Zgierzu).
Początkiem jego działalności społecznej był wybór do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza,
w której pełnił funkcję przewodniczącego. To tam zdobył największe doświadczenie
i przeprowadził najwięcej inicjatyw lokalnych. Jest również dumny ze swojego członkostwa w Society of Anticyberbullying, klubie prowadzącym prekursorską działalność edukacyjną oraz przeciwdziałającą zjawisku cyberprzemocy.
Ma za sobą również epizod dziennikarski – w Radiu Zgierz prowadził swoją autorską audycję „Prosto ze Zgierza”. W wolnym czasie, hobbystycznie jest konferansjerem

Kontakt: m.swietoslawski@courtwatch.pl

Dyżury: w poniedziałki, w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu (sekretariat), w godz. 13.55 – 14.55 oraz w czwartki na Wydziale Prawa i Administracji UŁ (wnęka przy górnym wejściu do auli fioletowej), w godz. 15.10 – 16.10

 cw

Michał Płaza

Ambasador ruchu Court Watch w Krakowie

Absolwent V LO w Bielsku – Białej.

Kontroler ruchu lotniczego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Wcześniej wolontariusz w Szlachetnej Paczce i Klubie Wolontariusza UJ,  ratownik wodny, instruktor narciarstwa, webmaster i student geodezji na AGH. Hobby: biegi górskie, książki (political i science fiction), strzelectwo.

Kontakt: m.plaza@courtwatch.pl

Dyżury w Krakowie: Biblioteka Główna AGH (Czytelnia Główna) lub dowolne uzgodnione wcześniej miejsce w okolicach centrum lub Bronowic (preferowany wcześniejszy kontakt).

jakub.zemła_350px

Jakub Zemła

Ambasador ruchu Court Watch w Toruniu

Student prawa, w którego polu zainteresowań znajduje się prawo konstytucyjne oraz prawa człowieka szczególnie w zakresie praw jednostki i systemów ich ochrony. Członek Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego oraz Amnesty International.
Swoją działalność społeczną kieruje w stronę rozwoju fantastyki w rodzinnych Górach Świętokrzyskich. Jest Wiceprezesem Stowarzyszenia Sabat Fiction, współorganizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki i Gier “Sabat Fiction-Fest”.

Lubi długie spacery, a gdy nadejdzie dziadek mróz zagłębia się w lekturze skandynawskich kryminałów. Szczególnie ceni sobie ludzi szczerych i posiadających własne zdanie oparte na życiowym doświadczeniu.

Kontakt: j.zemla@courtwatch.pl

Dyżury w Toruniu: piątki, 10:00-12:00 w siedzibie Fundacji Court Watch Polska (ul. Moniuszki 5/8)

Agnieszka Kotarska

Ambasador ruchu Court Watch w Suwałkach

Mieszkanka jednej z podsuwalskich miejscowości, studentka II roku Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, wolontariuszka w Punkcie Informacyjnym CSN przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku, zaangażowana w wiele akcji mających na celu pomoc drugiemu człowiekowi. Nastawiona w swoich działaniach przede wszystkim na pracę z młodzieżą i dziećmi, by od najmłodszych lat wpajać im jak najlepsze do naśladowania wzorce. Osoba o ciepłym sercu, która nie przejdzie obojętnie wobec krzywdy ludzkiej, pomocna, zawsze uśmiechnięta, wszechstronna, kreatywna i pełna pasji. W wolnych chwilach pasjonująca się sportem, tańcem i lokalną muzyką.”

Kontakt: aga021995@gmail.com

Dyżury w Suwałkach: Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika, poniedziałki 9:00 – 12:00 (preferowany wcześniejszy kontakt).

Comments are closed